Panduan
Bahasa Melayu

Cara After Skype menilai alternatif Skype: metodologi dan pendedahan

After Skype membandingkan aplikasi yang menggantikan Skype untuk panggilan percuma, video dan panggilan ke nombor telefon. Saya menilai setiap aplikasi daripada 10 berdasarkan empat kriteria yang diterbitkan, mengambil setiap harga, had dan tarikh daripada halaman rasmi berserta tarikh saya membacanya, dan mendedahkan bahawa laman ini diterbitkan dengan sokongan TwinPhone.

Kali terakhir disemak Kembali ke Alternatif Skype terbaik

Apa yang saya liputi

Skype bersara pada 5 Mei 2025, dan Microsoft memindahkan penggunanya ke Teams Free. Panduan saya meliputi kegunaan Skype dahulu: panggilan suara dan video percuma dengan pengguna aplikasi lain, mesyuarat kumpulan, panggilan ke talian tetap dan telefon bimbit di negara lain, dan nombor telefon yang boleh dipanggil orang lain. Saya menulis terutamanya untuk pembaca di AS, dengan harga dalam dolar AS; dalam versi bahasa Melayu ini, harga dipaparkan dalam ringgit selepas ditukar.

Cara saya menilai aplikasi

Setiap aplikasi mendapat skor daripada 0 hingga 10, dalam setengah mata, berdasarkan 4 kriteria berwajaran. Penilaian ialah jumlah berwajaran, dibundarkan kepada satu tempat perpuluhan, dan susunan kedudukan di laman utama mengikutinya.

KriteriaWajaranApa yang saya lihat
Kesesuaian untuk tugas Skype35%Skype melakukan empat tugas: panggilan aplikasi ke aplikasi dan chat, panggilan ke talian tetap dan telefon bimbit, nombor yang boleh dihubungi orang lain, dan panggilan daripada komputer. Teams Free, yang kini dibuka oleh setiap akaun Skype, sudah melakukan panggilan aplikasi ke aplikasi dan chat, jadi tugas yang digugurkannya (panggilan ke nombor telefon dan nombor) diberi pemberat lebih.
Kos dan pakej percuma25%Apa yang percuma dan hadnya, harga seminit atau pelan yang diterbitkan dan dapat saya sahkan, tambah nilai minimum dan sama ada kredit luput. Kadar yang tersembunyi dalam kalkulator mendapat skor lebih rendah kerana anda tidak dapat menyemaknya sebelum membayar.
Capaian25%Platform (iPhone, Android, Windows, Mac, Linux, pelayar web) dan siapa yang boleh anda hubungi: hanya orang yang menggunakan aplikasi yang sama, atau mana-mana telefon.
Privasi dan akaun15%End-to-end encryption secara lalai, dan apa yang diperlukan untuk mendaftar (nombor telefon, alamat e-mel atau akaun sedia ada).

Skor mengikut kriteria

#AplikasiKesesuaian untuk tugas SkypeKos dan pakej percumaCapaianPrivasi dan akaunPenilaian
1WhatsApp7.510.010.09.09.0
2TwinPhone9.07.59.07.08.3
3Microsoft Teams (free)8.09.58.56.08.2
4Signal6.010.07.59.57.9
5Google Meet6.59.58.57.07.8
6Viber8.57.08.06.07.6
7Zoom7.06.09.56.07.2
8Google Voice7.58.06.55.07.0
9Rebtel6.59.06.06.06.9
10Yolla6.08.57.05.56.8

Label mengikut penilaian: 9.0 dan ke atas ialah Cemerlang, 8.0 hingga 8.9 Sangat baik, 7.0 hingga 7.9 Baik dan di bawah 7.0 Sederhana. Penilaian ialah pertimbangan saya berdasarkan kriteria ini, bersandarkan had dan harga yang diterbitkan; saya tidak menjalankan ujian kualiti panggilan. Penilaian ini bukan ukuran makmal, penarafan bintang daripada pengguna atau ulasan, dan saya tidak menerbitkannya sebagai markup ulasan untuk enjin carian.

Cara saya mendapatkan sumber harga, had dan tarikh

  • Halaman rasmi sahaja. Harga dan had diambil daripada halaman harga, bantuan atau kadar setiap vendor; fakta tentang Skype diambil daripada Microsoft Support, Microsoft 365 Blog dan Microsoft Learn.
  • Bertarikh. Setiap sumber disenaraikan dengan tarikh saya membacanya. Semakan terkini ialah pada 25 Oktober 2026.
  • "—" bermaksud belum disahkan. Apabila vendor menyembunyikan kadar di sebalik kalkulator (kadar antarabangsa Google Voice, Viber Out, Talk360 dan Zoom Phone pada Oktober 2026), saya mengosongkan sel dan bukannya meneka.
  • Percanggahan ditandakan. Contohnya, halaman sokongan Skype Microsoft menyatakan di satu tempat bahawa data tersedia "sehingga Januari 2026" dan di tempat lain memberikan 15 Jun 2026 sebagai tarikh akhir eksport; saya menggunakan tarikh yang lebih lewat dan menyatakannya.
  • Tiada bukti sosial rekaan. Saya tidak menerbitkan testimoni, jumlah pengguna atau ulasan yang tidak dapat saya nyatakan sumbernya. Ikon di laman ini ialah ilustrasi generik, bukan logo jenama.

Tajaan dan pendedahan

After Skype diterbitkan dengan sokongan TwinPhone, yang berada di kedudukan #2 di laman ini, di belakang WhatsApp. Pautan ke TwinPhone menuju laman web TwinPhone sendiri dengan parameter penjejakan supaya TwinPhone dapat melihat lawatan dari laman ini. Pautan ke semua aplikasi lain menuju laman utama rasmi aplikasi itu tanpa penjejakan. Penilaian ialah pertimbangan editorial berdasarkan kriteria saya yang diterbitkan, bukan ulasan pengguna atau skor makmal.

TwinPhone berada di kedudukan #2, di belakang WhatsApp. Mengikut kriteria saya, ia mendapat skor tertinggi bagi kesesuaian, kerana ia meliputi tugas yang digugurkan Teams Free (panggilan ke talian tetap dan telefon bimbit di lebih 145 negara serta nombor AS atau Kanada) daripada mana-mana pelayar, dan ia kehilangan mata bagi kos: tiada minit percuma atau video, nombornya hanya AS dan Kanada, dan sesetengah laluan, seperti Filipina pada RM 1.47 seminit, lebih mahal daripada pesaing. Tidak bergabung dengan Microsoft. Skype dan Microsoft Teams ialah tanda dagangan Microsoft. Nama produk lain ialah tanda dagangan pemilik masing-masing; ikon di laman ini ialah ilustrasi generik, bukan logo jenama.

Kemas kini dan pembetulan

Saya menyemak semula setiap harga, had dan tarikh setiap suku tahun, dan lebih awal apabila vendor menukar pelannya. Semakan penuh seterusnya dijadualkan pada Januari 2027. Tarikh "Dikemas kini" pada setiap halaman hanya berubah selepas semakan semula yang sebenar. Jika anda menemui kesilapan, beritahu saya (Gladstone Walters); pembetulan dicatat di halaman berserta tarikh.

Panduan saya

Gladstone Walters

Gladstone Walters

Editor, After Skype

Saya Gladstone Walters, dan saya tinggal di United Kingdom. Saya menulis dan menyelenggara panduan After Skype. Setiap harga, had dan tarikh di sini datang daripada halaman harga, bantuan atau kadar vendor sendiri; saya mencatat hari saya membaca setiap satu dan meletakkan sengkang di mana saya tidak dapat mengesahkan sesuatu angka. TwinPhone menyokong laman ini, jadi saya menilainya dengan kriteria yang sama seperti setiap aplikasi lain dan menyenaraikan kelemahannya di samping kekuatannya.

Gladstone di Trustpilot (dibuka dalam tab baharu)

Disemak dan dikemas kini · Semakan seterusnya Januari 2027 · · Metodologi